Marek Grund

Mam 27 lat, biegam do 2007r. Kiedy bieganie nie było jeszcze popularne tak jak dziś, pewnie dlatego dużo lepiej wspominam tamte czasy. Zacząłem od 10km. Potem przewinęło się przełajowe 13km, potem było i 15km, ktoś rzucił pomysł aby wystartować w półmaratonie. "Z nami nie pobiegniesz?" - co miałem zrobić? Pobiegłem.
O maratonie zdecydowałem już sam - pierwszy klasyk ukończyłem w 2009r. w Poznaniu z czasem 3:53h.
W 2012r. ukończyłem swój pierwszy ultramaraton - Bieg Rzeźnika 80km z czasem 13h. Potem przewinęła się Transjura 165km z czasem 34:57h no i Chudy Wawrzyniec - 87km z czasem 12:30h. Pokonanie tych ultrasów sprawiło że moja miłość do biegów wzrosła o 100% a tym bardziej do biegów górskich.
Moje marzenia związane z bieganiem raczej nie maja końca, bo po ich spełnieniu, sięgam po nowe - Zdobyłem "Koronę Maratonów Polskich"
Moim największym osiągnięciem biegowym jest to, że wstałem z przed komputera i zacząłem biegać, a dystans który mam odwagę pokonać jest co raz dłuższy. Najlepszą nagrodą jaką zdobyłem dzięki bieganiu, są znajomości z niezwykłymi ludźmi zawarte na zawodach, a przede wszystkim na trasie ultramaratonów.

Biegam bo przez te kilka godzin wyścigu jestem wolny... tylko ja, trasa biegu, adidasy i równe bicie serca