Aktualności

Jak to się w Zajączkach kicało - 03.05.2016

bieg zajczkowski 2016 2 20160504 1536499502
Jedenasty Bieg Zajączkowski który odbył się 3 maja zawsze jest dużym wydarzeniem tej niewielkiej miejscowości położonej w sąsiedztwie Krzepic. Obsada biegu międzynarodowa, bo na starcie stanęło kilkoro zawodników z Ukrainy oraz Polski. Pogoda dopisała bo przestało padać, temperatura powietrza o jakiej marzą biegacze, tylko mocny wiatr przeszkadzał w osiągnięciu jeszcze lepszych wyników.
Konkurencja była naprawdę mocna. W gronie 150 biegaczy na 10-cio kilometrową trasę byli tacy zawodnicy jak Jakub Grajcar, Mateusz Pawełczak, zwycięzca biegu w Lisowicach 1 maja, Mariola Sojda, Ewa Brych-Pająk. W tym gronie oczywiście nie mogło zabraknąć zawodnika Mafii Team Lubliniec. Biegło mi się naprawdę dobrze i czas jaki osiągnąłem 44:23 jest dla mnie bardzo zadawalający. Miejsce zająłem 67, a w kat. wiek. byłem 12. Jak już mówiłem obsada była mocna bo w mojej kategorii wiekowej wystartowało 27 biegaczy. W biegu zwyciężyli oczywiście zawodnicy z Ukrainy.