Aktualności

Bieg o Szyszkę 14km - Bystra

29.10.2016 Bystra, Wilkowice i Bieg o ZŁOTĄ szyszkę!

Na starcie tego kameralnego górskiego biegu, stanęło dwóch zawodników MTL, Sebastian Kaczmarczyk oraz Monika Tol. Przyłączył się także do nas Kamil Tol.
O 10.00 organizator, przez megafon ogłosił start. Od razu ruszyliśmy pod górę. Kilkadziesiąt metrów asfaltem by później wbiec na leśne ścieżki. Pogoda była na taki bieg dość sympatyczna :) Deszczu brak, chłodno, rześko ale w górach momentami bardzo mocno wiało. Trasa nie należała do łatwych, podbiegi były ostre i dość długie. Jeden z nich miał ponad kilometr. Do tego ścieżki pokryte grubą warstwą mokrych liści i ruszającymi się kamieniami- łatwo było o kontuzję. Ale te nieudogodnienia rekompensowały przepiękne widoki oraz czyste powietrze przesiąknięte zapachem leśnych grzybów. "Bieg o złotą szyszkę" jest biegiem w stylu anglosaskim, co oznacza tyle, że część trasy pokonuje się pod górę a część w dół. Na zmianę. I tak właśnie było. Minąwszy 8 kilometr i punkt nawadniający przy schronisku na Klimczoku 1117 m.n.p.m, aż do samej mety, biegliśmy już w dół. Zdarzało się, że przez małe strumyki i błotnisty rów :) Bieg był bardzo dobrze zorganizowany, trasa świetnie oznaczona, a w trudnych punktach kierowali nas wolontariusze.

W rezultacie jako pierwszy z nas na mecie pojawił się Sebastian z czasem brutto 1:37:56 (126 miejsce open), a druga Monika
(209 miejsce open)1:53:40. Limit czasu wynosił 3 godziny. Na mecie zameldowało się 246 biegaczy.

Wyniki: http://www.bgtimesport.pl/_files/public/wyniki/zlotaszyszka2016.pdf
Zdjęcia: http://mafiateam.pl/galeria/zawody/bieg-o-szyszk-bystra-14km

bieg o szyszk 2016 9 20161102 1942727714

Powered by JS Network Solutions